Kurzy improvizace

Proč lidé navštěvují kurzy improvizace?

Lidé vyhledávají tréninky improvizace z různých důvodů. Někdo chce rozvinout své komunikační a prezentační dovednosti, někdo chce “vylézt z bubliny” svého introvertství a umět lépe komunikovat a navazovat kontakty. Někdo je vyhledává jako velmi efektivní metodu tréninku prezentačních dovedností a veřejného vystupování (zvýšit sebevědomí, zbavit se trémy a strachu, natrénovat vystupování v bezpečném prostředí kurzu.) Pro někoho je podstatné naučit se užívat si život v přítomnosti, nevyčítat si nevinit se za své chyby a mít odvahu pouštět se do nových a neznámých věcí. Pro řadu lidí je to vítaný nástroj, jak se potkat se svým vnitřním kritikem, začít s ním komunikovat a vědomě pracovat. Někoho fascinuje improvizační divadlo a chce to vyzkoušet, někdo se chce bavit a rozvíjet svou spontaneitu a zase si svobodně hrát ve skupině podobně naladěných lidí. Ale i proto, abychom si hráli a bavili se spolu a nikoli na účet někoho nebo proti někomu, je velmi užitečné osvojit si základní improvizační principy. 

 

Co trénink improvizačních dovedností rozvíjí?

Základem je rozvoj umění tvořit individuálně a společně, spontaneita ve spolupráci, radost ze společné tvorby, která umožní vzniknout unikátních věcem. K tomu je zapotřebí být v plné přítomnosti, všímat si, co se děje. Umět vidět a přijmout situace takové, jaké jsou, a ze své role a pozice na ni adekvátně reagovat. Umět tvořit společně, to znamená především přijímat a rozvíjet nápady ostatních.

 • Trénink improvizačních dovednosti podporuje změnu nastavení mysli z fixního na růstové.
 • Učí pracovat s chybou a selháním a přijímat ji jako zdroj možné tvořivosti a inspirace.
 • Učí vnímat chybu jako pouhý rozpor s plány a očekáváními a vědomou práci s tím.
 • Zaměřuje se na hledání možností spolupráce, na objevování pozitivních řešení.

Jakých témat se při tréninku improvizace nejčastěji dotýkáme?

 • Umění říct životu, světu, situacím a realitě ano (užívat si život takový, jaký je).
 • Sebevědomě mluvit a vystupovat před ostatními (nebát se promluvit a mluvit tak, abych byl slyšen).
 • Být parťák, se kterým ostatní chtějí být, tvořit a trávit čas (umět naslouchat, dát jim prostor, přijmout a rozvinout jejich nápady).
 • Přijímat změny jako součást života. Umět je vidět jako nezbytnou součást cesty vedoucí k úspěchu. (Nebát se změny. Nehroutit se z chyb, nevyčítat si selhání.)
 • Dovolit si být nedokonalý/á, přestat v tom na sebe tlačit a ulevit tomu tlaku “co si myslí ostatní”, “jak asi budu vypadat”, “můžu si tohle dovolit”. (Nebýt pořád perfektní.)
 • Umět se na věc podívat očima druhého z jeho úhlu pohledu a přijmout, že jeho pravda je taky pravda (Neprosazovat urputně svou pravdu.)
 • Umět se uvolněně bavit s lidmi začínat s radostí a zkoumat svět kolem sebe (Nebát se interakcí s lidmi kolem sebe)

 Tréninky improvizace pro různé cíle a cílové skupiny

kolecko

Impro pro každého

Pravidelné, víkendové a pobytové kurzy aplikované a divadelní improvizace pro zájemce z řad široké veřejnosti. Naživo i on-line. Pro začátečníky i pokročilé, pro zájemce o divadelní improvizační formy i pro zájemce o seberozvoj. V Brně a v Praze, přes rok i o prázdninách.
 

kolecko

Rozvoj firemních týmů

 Metodami aplikované improvizace učím firemní týmy i jednotlivce pohybovat se v současném složitém, dvojznačném a komplexním prostředí (VUCA). Trénuji adaptační inteligenci, kam patří flexibilita, odvaha, odolnost, zvídavost, akceschopnost. Tréninky jsou výživné, odchází k velkému učení a uvědomění a zároveň se u nich klienti báječně pobaví.

kolecko

Pro rodiče s dětmi

Skvělá příležitost, jak společně strávit prosmátý víkend plný vzájemného porozumění, času pro sebe, vnímání jeden druhého a svých potřeb. Smysluplné trávení rodinného času, které vede ke stmelení rodiny a dá vám nezapomenutelný společný zážitek, při kterém své nejbližší poznáte z nového úhlu.

kolecko

Teambuilding

Impro je báječně hravá forma, jak se lépe poznat, seznámit, prohloubit vztahy v týmu a užít si společně smysluplně strávený čas. Program vám pomůže nahlédnout na to, díky čemu vám to v týmu dobře šlape, stejně tak objevit, kde je prostor pro rozvoj. Program je stavěn na míru konkrétní skupině účastníků. Naživo i on-line. Česky i anglicky.

Aktuální kurzy improvizace

 

zpět na seznam akcí